…">

מן הארכיון: עולם הקומיקס המופלא – קונספירציית רבין (2/2)

[פורסם במקור בתאריך 30/10/2008]

בפרק הקודם (לפני שני פוסטים, או שלושה חודשים):

סאברה, סופר גיבורה שמקבלת משימה לאבטח את ראש הממשלה רבין בזמן שיחות השלום בבניין האו"ם, מתעצבנת על באטאל, הסופר גיבור הסורי שמאבטח את אסד, ולפתע מתחרפנת לגמרי מסיבה לא ברורה ומחליטה להתנקש ברבין ואסד. ג'אסטיס, סופר גיבור אמריקאי מקבוצת ה-New warriors שבא עם הקבוצה לסייע באבטחה מטעם ארה"ב, מנסה להציל את המצב.

החוברת השנייה מתחילה בפלאשבק לילדות של ג'אסטיס – אבא שלו, יהודי דתי, מרביץ לאמא שלו ואחר כך גם לו כשמתגלה שהוא מוטנט. ג'אסטיס חושב על כמה שזה לא הגיוני שאדם שגדל על ערכי היהדות של אהבה ושלום יהיה אדם אלים. אני רק מניח שהוא מעולם לא ביקר בישראל.

nw201.jpg

ג'אסטיס מחליט לבדוק מה הגורם להתחרפנות של סאברה – כי כאמור לא הגיוני בכלל שיהודים ירצו להרוג ערבים ו/או את רבין – ולכן חייבת להיות סיבה אחרת. הקבוצה מנסה להתקיף את סאברה, אבל היא מקדימה אותם.

nw202.jpg

(הבנתם? יש לה קוצים? כי היא כמו סברס? עם קוצים? שיש עליהם רעל שגורם לאנשים להירדם?)

לרוע מזלה, בזמן הזה רבין מצליח להיעלם מהאזור, והיא נאלצת לרדוף אחריו. בזמן הזה מתגלה שג'אסטיס השתמש בכוחות שלו כדי ליצור מגן בלתי נראה, כך שהקוצים לא השפיעו עליהם בכלל. האחראי עליהם מתעצבן על כך שהם נתנו לה לברוח, והם יוצאים למרדף. תוך כדי הם מדברים על מה שקרה לסאברה, וסוף סוף מישהו מזכיר את המובן מאליו:

nw203.jpg

אגב, ספידבול, הבחור עם הבועות והבדיחה המפגרת גרם עשור מאוחר יותר למוות של כמה מאות אנשים והוביל למלחמה בין כל הסופר גיבורים ביקום של מארוול. כתוצאה מכך, בנסיון לכפר על מה שעשה, הוא הפך להיות האימו הכי אימו שאי פעם אימם.

בסופו של דבר הם תופסים אותה, ומצליחים לגרום לה ליפול לנהר ולטבוע. כידוע, יהודים נמסים במים, וכך ניצלו חייו של רבין.

אך לפתע, בעמוד הבא… הפתעה! היא עדיין בחיים! כנראה שהכוחות שלה כוללים את כוח ה"לא להינמס למרות שהיא יהודיה". לא רק זה, עכשיו היא גם זועפת ומשתמשת בכוח הקיפי שלה כדי להעיף את ספידבול מהסביבה.

nw204.jpg

אחר כך יש משהו כמו שישה עמודים שממשיכים תת-עלילות מפעם. זה לא רלוונטי לכלום ואין לי מושג מה הולך שם, אז נקפוץ קדימה קצת, אל השיירה של רבין שמנסה לברוח, בעוד שסאברה מנסה למוטט את הגשר מעליהם.

nw205.jpg

ג'אסטיס, היחיד מהקבוצה שעדיין לא התפגר, מחליט שהוא חייב איכשהו לסייע לסאברה לחזור לעצמה. בשלב הזה סאברה מסיימת להרוס את הגשר, כך שרבין והשיירה שלו לכודים.

nw206.jpg

ג'אסטיס מנסה להשתמש בכוחות שלו כדי להעיף חתיכה מהגשר על סאברה, אבל לא מצליח להחזיק מעמד. היא תופסת אותו, ומתחילה לחנוק אותו. לא נשארת לו ברירה אלא להשתמש בטריק מלוכלך…

nw207.jpg

כן, הוא משתמש ב"קדיש" כדי לגרום לה להיזכר בבן המת שלה ולבכות. כמה שפל, ג'אסטיס! זה שהיא חונקת אותך לא אומר שאתה צריך לזרות לה מלח על הפצעים!

בכל מקרה, זה עובד.

אפילוג: סאברה באזיקים, רבין סולח לה, קיצוניות פוליטית זה רע. סוף טוב, הכל טוב. חוץ מלרבין, אבל זה בא כמה חודשים אחר כך, אז זה לא נחשב.

nw208.jpg

העניין עם שטיפת המוח של סאברה לא הוזכר עד סוף הפרסום של החוברת (16 גליונות מאוחר יותר) וגם לא באף אזכור עתידי שלה, ולכן אין ברירה אלא להניח שכל העניין עם שטיפת המוח היה בולשיט, ובעצם היא פשוט חברה בכ"ך.

בפעם הבאה: מה ספיידרמן עשה בהתנתקות? והאם הגובלין הירוק אחראי למצבו הרפואי של אריק שרון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.