…">

מן הארכיון: עולם הקומיקס המופלא – קונספירציית רבין (1/2)

[דבר אחרון לפני שאני מתחיל לפרסם עדכונים חדשים באמת: פעם בשבוע אני אעלה פוסט נבחר מהארכיון של האתר הישן. הפוסט הזה פורסם במקור בתאריך 22/7/2008.]

כולם מכירים את הסיפור על ההתנקשות ביצחק רבין בנובמבר 1995… אבל עד היום התקשורת הסתירה את האמת – במאי 1995, במהלך שיחות השלום עם סוריה, מתנקשת נוספת ניסתה לפגוע ברבין ונכשלה ברגע האחרון. רק חברת מארוול החליטה להסתכן ולספר את האמת בחשאי, באמצעות פרסום הסיפור בצורת שני גליונות של הקומיקס "The new warriors", אחד מהספין-אופס של האקס-מן. (בחירה טובה – מכיוון שהיו כמה אלפים מאלה, הסיכוי שמישהו מהממשלה יעלה דווקא על החוברות האלו היה די אפסי.)

הכל נשמר בסודיות גבוהה, עד שמצאתי יום אחד בחוברת ישנה של ספיידרמן פרסומת לחוברת הזאת. "רבין? בקומיקס?" תהיתי, ומיד ניגשתי אל האינטרנט לחפש את החוברת בעצמי. (אל תעשו את זה בבית, ילדים!) כמה שבועות של הורדה לא אינטסיבית במיוחד אחר כך, והחוברת הייתה בידי. סוף סוף, האמת יצאה לאור.

01.jpg

ארה"ב, 1995. השיירה של יצחק רבין בדרכה לשיחות השלום בין ישראל לסוריה באו"ם, מאובטחת ע"י קבוצת ה-New warriors. מה שהם לא יודעים הוא שרבין מביא איתו אורחת מפתיעה – סאברה, הסופר גיבורה הישראלית. (אין קשר לסאברמן של אורי פינק, אגב.)

02.jpg

לא עוברות חמש דקות והשיירה מותקפת ע"י טרוריסטים, בעוד שהמלווים האמריקאים הצליחו ללכת לאיבוד איכשהו. אבוי! מה רבין יעשה עכשיו?

03.jpg

שימו לב שככל הנראה לצייר הייתה רק תמונה אחת של רבין לעבוד ממנה, ולכן ככל שהחוברת מתקדמת, הוא נראה יותר ויותר כמו האבא ב"אלף".

בכל מקרה, הטרוריסטים מגיעים אל המכונית של רבין, כשלפתע מגיחה משם… טוב, זה די ברור:

04.jpg

סאברה מטפלת בטרוריסטים הרשעים ביד קשה, ומביאה את רבין למקום מבטחים.

05.jpg

לאחר התקרית, הסוכן האמריקאי שאחראי על האבטחה של שיחות השלום מוודא שאין הפתעות נוספות ושאף אדם חמוש לא נכנס לאיזור. לרוע המזל הוא נכשל בשני הדברים כאשר מתברר שהנשיא אסד הביא איתו סופר גיבור משלו – באטאל.

06.jpg

סאברה מיד מתחילה לאיים על באטאל, ואנחנו מגלים את הסוד שלה – הבן שלה נהרג בפיגוע. הסוכן האמריקאי מבקש משניהם להירגע – אחרי הכל, הם מייצגים את המדינות שלהם. סאברה מחליטה ללמד אותו שיעור ביהדות:

07.jpg

באטאל מתעצבן מהעובדה שסאברה מתייחסת אליו כטרוריסט. אחרי הכל, הוא בסך הכל מכונת הרג משומנת היטב עם כוחות על ורובים ענקיים, זה לא שהוא נהג טרקטור או משהו.

08.jpg

שיחות השלום מתחילות לבסוף, אבל סאברה ובאטאל עדיין בשלהם.

09.jpg

עד שלבסוף… סאברה מתחרפנת ומתחילה להרביץ לבאטאל!

10.jpg

ג'אסטיס, חבר ה-New warriors ויהודי דתי לשעבר (סיפור קיטשי ולא מאוד מעניין שמסופר בגליון הזה) מנסה לעצור את סאברה, אבל היא מודיעה לו באופן חד משמעי – היא הולכת להרוג את רבין!!! וגם את אסד.

11.jpg

פם פם פם!

האם ג'אסטיס יצליח לעצור את סאברה? האם רבין ישרוד? או שמא הבן של סאברה יחזור מהמתים ויתגלה כמוטנט רב עוצמה שיציל את המצב (לא, אבל זה היה יכול לקרות באותה מידה)? המשך בגליון (ובפוסט) הבא!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.