…">

מאחורי הקלעים: DGP Space Lion

בפוסט הקודם הבטחתי שאני אפרט בהדרגה על הפרויקטים היצירתיים שעשיתי במהלך השנה האחרונה. הפעם אני אתמקד ב"DGP space lion", משחק המחשב שעשיתי יחד עם חברים לתחרות Ludum dare (זאת הייתה הפעם השנייה שבה השתתפנו בתחרות – על הראשונה אפשר לקרוא פה).

 

התחרות מתקיימת פעם בארבעה חודשים בשתי קטגוריות: בראשונה אדם אחד מפתח משחק שלם בעצמו מאפס בתוך 48 שעות, כולל גרפיקה. בקטגוריה השנייה צוות שלם מקבל 72 שעות לעשות משחק והחוקים גמישים יותר (מותר למחזר קוד, למשל). המשחקים חייבים להיות על בסיס נושא נתון (שמקבלים בתחילת התחרות על מנת למנוע רמאות), ולאחר התחרות היוצרים מקבלים שלושה שבועות לשחק במשחקים של היוצרים האחרים ולדרג אותם.

 עמדת הגרפיקה / תכנות שהקמנו בחדר של יוני (צילום: אסף שגיא)

חוץ מהאנשים שהיו בפעם הקודמת וחזרו שוב (אני הייתי אחראי על הגרפיקה, יוני רוזנשיין על התכנות, גל רביב על המוזיקה וחלק מהאנימציה [אגב, הוא גם אחראי על המראה החדש של האתר. תודה גל!], ואביעד שמיר על הכתיבה) הצטרפו אלינו אורי שומרוני שסייע טכנית ועזר בכתיבה ובאנימציה, אסף שגיא שהקליט את הדיבוב, ליהי קרני שעזרה באנימציה (כן, הייתה הרבה אנימציה) ועידו כהן שבדק באגים, ויותר חשוב, תרם לנו פיצות.

מתכננים את המשחק. גל בשיחת סקייפ על מסך הטלויזיה כי אנחנו חיים בעתיד

נפגשנו בדירה של אסף ויוני כמה שעות אחרי תחילת התחרות, מכיוון שהיא התחילה בארבע בבוקר לפי שעון ישראל.  (התלבטנו אם לישון כמו שצריך לפני או להתחיל מוקדם ולהרוויח כמה שעות עבודה, בסוף החלטנו על שינה). הנושא של התחרות היה אבולוציה, ולאחר דיון ארוך חשבנו על הקונספט הבסיסי – משחק פלטפורמה דו מימדי עם מבחר גדול של נשקים. האויבים מתאימים את עצמם לשחקן ומפתחים חסינות בהדרגה לחלק מהנשקים, כך שהשחקן צריך לעקוב אחר השימוש שלו בכל נשק נתון ולהחליף בין הנשקים על בסיס קבוע.

השלב הבא היה לחשוב על דמויות ועלילה. אני לא זוכר מי העלה את הרעיון, אבל לבסוף החלטנו לבסס את המשחק על הרפתקאותיו של שוטר בוליוודי משופם בחלל. אם זה נשמע כמו רעיון תמוה מעט, אני אסביר שכמה חודשים לפני זה התחלנו להכיר בהדרגה את הקולנוע ההודי, ספציפית את החלק של הקולנוע ההודי שכולל שוטרים משופמים שמצליפים בפושעים עם חגורה.[1] מכיוון שהשוטרים בסרטי בוליווד גם ככה לא מתחשבים בחוקי הפיזיקה יותר מדי, החלטנו למקם את הגיבור בחלל, שם הוא יילחם בחייזרים בנסיון לאתר את ניידת המשטרה החללית שלו.

החלטנו לקרוא לו Space Lion (כי הוא אמיץ כמו אריה, רק בחלל), ולתת לו את הדרגה DGP – הדרגה הגבוהה ביותר במשטרה ההודית. [2]

עם המידע הזה הלכתי למחשב והתחלתי לצייר סקיצות של ספייס ליון, של החייזרים והסגנון הגרפי באופן כללי. השאר עבדו בינתיים על תכנון השלבים, כתיבת טקסטים ובניית מנוע בסיסי, שהשתמש בגרפיקה זמנית מהמשחק הקודם שלנו. לאחר מכן התחלנו לעבוד בשיטת פס ייצור – אני ציירתי את הרקעים, האובייקטים והדמויות לפי דרישה, גל הלחין מוזיקה לכל השלבים, כל מי שיכל עזר באנימציה, ויוני במקביל עבד על המנוע והכניס בהדרגה את הגרפיקה המוכנה. מדי פעם גם הלכנו לישון לכמה שעות, אבל זה פחות חשוב.

 

עובדים אל תוך הלילה והבוקר והלילה והבוקר והלילה

בניגוד לפעם הקודמת שבה הכנו את כל החומרים אבל לא הספקנו להכניס אותם למנוע, הפעם היה לנו משחק מתפקד ברובו תוך 48 שעות, ובשאר הזמן עבדנו על האנימציות והגרפיקה שנשארו ועל תיקון באגים.

החלק הכי כיפי היה ביום השלישי. מכיוון שבכל סרט הודי חייבות להיות סצנות ריקוד, החלטנו להכניס אחת למשחק בתור שלב בונוס, שבו המשחק הופך לכמה דקות ממשחק פלטפורמה למשחק קצב בסגנון Dance dance revolution. גל הלחין שיר עם מילים בסגנון בוליוודי ואפילו הצלחנו להביא זמר שיקליט את המילים.

בשעות האחרונות הבנו שוב שאין סיכוי להכניס את כל מה שתכננו והתחלנו לקצץ. המשחק היה אמור להיגמר בקרב בוס נגד חייזר ענקי, שבסוף נחתך מהמשחק (אם כי הוא עדיין מופיע כתמונה סטטית על רקע הקרדיטים בסוף). פספסנו גם כמה באגים בדרך שפגעו בתפקוד של המשחק. אבל עדיין – הצלחנו לעשות משחק פחות או יותר שלם בשלושה ימים. אחר כך הלכנו לישון לנצח.

מנסים את המשחק הסופי בסביבות חמש בבוקר; מתפגרים

אחרי הדדליין התחילה תקופת ההצבעות, ובסופה קיבלנו את הציון הסופי שלנו – מקום 79 סה"כ (מתוך 400), ומקום שביעי (!) בקטגוריית ההומור.

הפקנו את הלקחים מהביקורות שקיבלנו (בעיקר – להתמקד במשחק קצר יותר שיהיה יותר משויף מאשר משחק ארוך שאף אחד כמעט לא מסיים), ואולי נשתתף שוב בתחרות הבאה שתיערך באפריל.  מי יודע, אולי הפעם נקבל סוף סוף את ההצעה מנינטנדו שחיכינו לה כל השנים.

 

[1] סרטים נבחרים בז'אנר השוטרים המשופמים: Singham, Dabangg, Wanted, Rowdy Rathore – וככל הנראה יש עוד הרבה

[2] Director General of Police (יש לקרוא במבטא הודי)

2 תגובות

התגובה שלך אורי ב.

אורי ב.

התגובה שלך hagiler

hagiler

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.