…">

עיתונות יהודית היסטרית (1)

לאן נעלמתי לאחרונה? הייתי בלונדון עם חברים בטיול חנונים אדיר שכלל בין היתר הופעה של ווירד אל (ומפגש איתו אחר כך), גיטר הירו במינוס שמונה מעלות, מופע מחווה לג'ון לנון בליברפול והרבה יותר מדי חוברות וספרי קומיקס. השלמתי את הפער בעבודה ועוד קיבלתי הזדמנות להגדיל את המשרה. התחלתי לעשות פרויקט של רישום כל יום ואפילו להתחיל לעבוד ברצינות על הקומיקס החדש של דוגי (כן, זה יקרה מתישהו).

אחרי חודש ומשהו הבנתי שבעצם אין סיבה שאני לא אפרסם פוסטים, היות ואני יושב מול האינטרנט שבע שעות ביום במסגרת העבודה ובערך שליש מזה אני סתם גולש לאתרים של אנשים עם מוסר עבודה יותר גבוה משלי. אני מאוד מקווה שלא יפטרו אותי בגלל זה, אבל זה בסדר כי בארבעת החודשים שלי בעבודה הזאת כבר הספקתי לגלות איפה כל הגופות מוחבאות, אם אתם יודעים למה אני מתכוון.*

מה שמוביל אותנו לנושא של הפוסט – כן, יש לו נושא – באחד הימים בעבודה גיליתי את האתר "עיתונות יהודית היסטורית" שעלה לא מזמן לאוויר. מדובר בארכיון של מאות אלפי עמודים של עיתונים בעברית מאמצע המאה ה-19 עד סוף שנות השישים, ואפשר לחפש בטקסט באופן חופשי. למעשה הם הצליחו לעשות גירסה אוטומטית של מה שאני עושה באופן ידני כבר שנים.

הנה כמה דברים נבחרים שמצאתי שם. יש עוד הרבה, אבל בשביל זה יש את ה"(1)" בכותרת של הפוסט.

לשם השוואה, למחשבים של היום יש קיבולת של 37 מגה-צ'רצ'ילים‬.

 

בכל פעם שאני קורא כתבה היסטרית על הביטלס משנות השישים אני רוצה להמציא מכונת זמן רק בשביל לחזור ל-1963 ולהשמיע להם קצת דת' מטאל (או את ג'סטין ביבר) כדי שתהיה להם קצת פרספקטיבה. כאילו, WTF: (לחצו להגדלה)

הידעתם? במבה הוא החטיף שמלווה אותנו כל החיים, אבל פעם היו לו עוד מלא טעמים  שלא רק היו שונים אלא גם נבדלים זה מזה, הישג טכנולוגי מרשים:

כמובן, זה לא פוסט בשסק אם אין לפחות דבר אחד כזה:

ולסיום, מידע חשוב לציבור.

שני פאנצ'ליינים מתבקשים אך גרועים, לבחירתכם:

– אפשר לזהות שהקולה מזויפת כי היא טעימה חחחחחח

– אפשר לזהות שהקולה מזויפת כי כתוב על התווית "בבסי".

עוד בהמשך!

*אבל לא איפה הם מחביאים את הכפיות. הייתם מצפים שבמערכת של עיתון יומי לא יצטרכו להכין קפה עם מזלג.

3 תגובות

התגובה שלך דורי

דורי

התגובה שלך surui

surui

התגובה שלך hagiler

hagiler

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.